A szerelem kémiája

A szerelmi bájitalok már a legrégebbi emberi kultúrákban is használatosak voltak. Tartalmuk leginkább gyömbérből, mandragórából vagy - a trópusi tájakon - kókuszpálmából állt. Azonban nemcsak a szerelmi vágyfokozó elkészítése volt fontos, hanem annak "tálalására" is nagyon odafigyeltek. A nők lenge ruhákban, pézsma- és ámbraillattal körüllengve próbálták meg a vágyat felkelteni, s csak kudarc esetén vették elő a bájitalt.

A szerelmi bájitalok már a legrégebbi emberi kultúrákban is használatosak voltak. Tartalmuk leginkább gyömbérből, mandragórából vagy - a trópusi tájakon - kókuszpálmából állt. Azonban nemcsak a szerelmi vágyfokozó elkészítése volt fontos, hanem annak "tálalására" is nagyon odafigyeltek. A nők lenge ruhákban, pézsma- és ámbraillattal körüllengve próbálták meg a vágyat felkelteni, s csak kudarc esetén vették elő a bájitalt. Eleinte csak az édes, nehéz illatokat tartották vonzónak, úgy gondolták, hogy ezek az állati eredetű illatszerek segítik elő leginkább a vágyak ébredését.

Az állatvilágban valóban sok faj kommunikál és talál párra a szagok segítségével. Létezik olyan lepkefaj, amelynek hím tagja akár 5 kilométeres távolságból is megérzi a nőstény által kibocsátott illatanyagokat és már repül is (szó szerint) a párjához, hogy meghódítsa. Valljuk be, hölgyeim, mi is valami ilyesmire vágyunk. S hogy mi az a csodálatos anyag, ami a "pillangó férfiakat" így megőrjíti? A neve ferromon. És nemcsak a lepkék termelnek ilyen anyagot, az emberi szervezetben is megtalálható. Sőt sokan a női hormontermeléssel hozzák összefüggésbe a termelődését. Állítólag mi, nők is a legtermékenyebb napjainkban ilyen illatjeleket küldünk. Hogy ez nem mindig elegendő? Nos ilyenkor jöhet a bájital.

Nemrégiben egy olyan teória is napvilágot látott, miszerint a nők is illat szerint választanak párt maguknak. Itt azonban nem a termékenység áll a középpontban. Az elmélet kidolgozói úgy vélik, hogy a férfiak szagát immunrendszerük erőssége határozza meg. És mi, lányok, asszonyok az immunrendszerünknek megfelelő típusú illatot és férfit keresünk, találunk vonzónak.

A biológiai meghatározottság azonban az emberi fajnál mégis sokkal gyengébbnek látszik, mint az élővilág többi egyedénél. Így a csábítás trükkjei - nálunk - nagy szerepet kapnak. Egy gyertyafényes vacsora, ha megfelelően előkészítjük, biztos siker lehet. Először is a gyertyafény, a hangulatvilágítás igen fontos. A félhomály elfedi a bőr apró hibáit, és a sminkkel kiemelt szemek vagy száj sokkal jobban érvényesülhet. A színek kiválasztásánál nem kell sokat tépelődnünk: használjuk a jól bevált pirosat, vöröset. Nem véletlenül ez a szerelem színe, hiszen ez a szín ingerli leginkább érzékeinket. Izgató hatása bizonyított. A megfelelő fazonú ruhát azonban mindenkinek magának kell kiválasztania…

Az illatokkal vigyázzunk. Egyfelől, mert orrunk a "legfáradékonyabb" érzékszervünk, ezért könnyen megszokunk illatokat, másfelől viszont nem biztos, hogy az a legszerencsésebb, ha teljesen elfedjük saját testünk illatát. Sok férfi számára nagyon is vonzó a szeretett nő illata (nem az áporodott, izzadt test szagára gondolok, sokkal inkább arra az egyéni, természetes illatra, mellyel mindannyian rendelkezünk). A romantikus összejövetel fő szereplője a vacsora. Ilyenkor használjunk bátran vörös húsokat. A középkori francia kéjhölgyek szerint ezek erősítik a férfiasságot. A gyömbér nemcsak bájitalok alapanyaga, de remek fűszer is. A kínai konyha szinte minden ételbe ajánlja.

Az innivaló legyen bor. Alkoholtartalma nem túl magas, így egy-két pohár elfogyasztása inkább gátlásainkat oldja, mintsem részegséghez vezet. A becsípett emberek vágyai pedig hamarabb feltüzelhetők…

(Forrás: szexualitas.hu)

A cikket a potencianvelők és vágyfokozók szakértője a MrPotencia.hu tette közzé.